تهران

درمان واریس+ تصاویر

درمان کردن واریس
واریس یک عارضه ی شایع عروقی می باشد که در آن رگ ها متورم می شوند و از شکل طبیعی خود خارج می شوند. این مقاله به بررسی درمان های واریس می پردازد.

واریس به یکی از بیماری ها و عارضه ای گفته می شود که در آن رگ های قسمتی از بدن (معمولا پا ها) متورم شده و به رنگ بنفش یا آبی در می آیند. این مشکل به دلایل مختلفی مثل بارداری، بالا رفتن سن و ... به وجود می آید. برای این مشکل هم راه حل هایی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.


درمان واریس پا با ورزش

بهترین درمان برای واریس ورزش کردن می باشد. ورزش هایی مانند پیاده روی، دویدن نرم، دوچرخه سواری و وزنه زدن از سری ورزش های مناسب برای درمان وبهبود واریس می باشد. در زیر حرکاتی هم برای درمان و بهبود واریس آورده شده است. 

 

1- حرکت بالا آوردن کف پاها

اگر شما هم زیاد بر روی صندلی می نشینید، این حرکت مناسب شما می باشد چرا که شما می توانید در همان حالت این تمرین را انجام دهید. برای انجام دادن این تمرین، پاشنه ی پای تان را بر روی زمین گذاشته و جلوی پاهای تان را بلند کنید و آن را برای چند ثانیه نگه دارید. سپس آن را پایین آورده و حالا جلوی پای تان را روی زمین و پاشنه پای تان را از زمین بلند کنید. برای چند بار این حرکت را تکرار کنید و سپس با پای دیگر تان آن را انجام دهید. 

حرکت بلند کردن کف پاها
حرکت های اصلاحی واریس

ست بلوز شلوار راحتی مادر و دختر مدل روبی - برند مادر ست بلوز شلوار راحتی مادر و دختر مدل روبی - برند مادر پنکک اسنس - کد رنگ 04-بژ طبیعی پنکک اسنس - کد رنگ 04-بژ طبیعی

 

2- حرکت ساق پاها

این حرکت هم بسیار ساده و آسان می باشد که برای انجام دادن آن باید ابتدا صاف بایستید و پاهایتا را هم صاف نگه دارید. حالا روی پنجه  پاهایتان بلند شده و پس از چند ثانیه به حالت اول باز گردید. شما می توانید تا زمانی که در ساق پا احساس خستگی کنید، این حرکت را انجام دهید.

حرکت ساق پاها
تمرینات ورزشی درمان واریس

 

3- حرکت پهلو

در این حرکت باید صاف بایستید و پاهای تان را به اندازه ی عرض لگن تان باز کنید و سپس به اندازه ی یک گام، پای راست تان را به سمت راست بدن تان بکشید و همزمان، پای چپ تان را هم به اندازه ی 90 درجه به جلو مایل کنید. پس از چند ثانیه، با برگرداندن پای راست تان به نزدیکی پای چپ و صاف کردن پای چپ، به حالت اول تان باز گردید.

حرکت پهلو
ورزش کردن برای درمان واریس

روغن گیاهی برای درمان واریس

روغن زیتون برای درمان واریس

روغن گیاهی زیتون یکی از بهترین روغن های گیاهی برای درمان واریس است که ماساژ دادن مکان مورد نظر با آن، سبب می شود تا گردش خون بهبود و درد و تورم کاهش یابد. برای استفاده از روغن زیتون، آن را کمی گرم نموده و سپس آن را روی مکانی که دچار واریس شده است، ماساژ دهید. این کار را باید برای دو ماه و هر روز دوبار انجام دهید تا نتیجه ی دلخواه تان را ببینید.

 

روغن شترمرغ برای درمان واریس

روغن شترمرغ هم یکی از روغن های گیاهی بسیار مفید به حساب می آید که می تواند تاثیر فوق العاده ای بر درمان واریس داشته باشد.

 

روغن سیاه دانه برای درمان واریس

روغن سیاه دانه موجب سلامت ماندن قلب و عروق بدن شده و جریان خون در بدن را بهبود می دهد که نتیجه آن بهبود یافتن واریس می باشد.

روغن های گیاهی
روغن سیاه دانه و درمان واریس

 

قرص برای درمان واریس

یکی از راه های درمانی دیگری که برای درمان واریس وجود دارد، استفاده از قرص های موجود در بازار است که باید زیر نظر پزشک مصرف شوند. قرص های ونوویتال، ونوگل، فیتوون ودافلون از سری قرص هایی هستند که برای درمان واریس تجویز می شوند اما بهتر است که استفاده از قرص را به تاخیر بیاندازید و از دیگر راه ها استفاده کنید چرا که همه این قرص ها عوارض جانبی دارند و باعث بروز مشکلاتی خواهند شد. 

 

پماد برای درمان واریس

برای این که بتوانید واریس تان را درمان کنید، می توانید از پماد هایی مانند پماد های شاه بلوط هندی، کلسیم دوبسیلات و ونوگل استفاده کنید. البته مصرف سرخود این پماد ها توصیه نمی شود و بهتر است که از یک پزشک مشاوره بگیرید.

 

درمان واریس با زالو

بزاق زالو دارای آنزیم هایی است که با مکیدن، ترشح می شوند. این بزاق دارای خواص درمانی بسیاری می باشد که یکی از آن ها درمان واریس می باشد. آنزیم هایی که در بزاق زالو وجود دارند، باعث می شوند تا خون جریان راحت تری داشته باشد و التهاب و ورم دیواره ی رگ ها را بهبود می بخشد.


درمان واریس با لیزر

از دیگر راه های درمانی واریس می توان به لیزر اشاره کرد که نسبت به جراحی، بسیار مناسب تر است. البته لیزر درمانی برای کسانی مناسب است که از درد و مشکلات جانبی واریس رنج می برند و اگر شما هنوز به آن درجه از سختی واریس نرسیده اید، فکر لیزر را از سرتان بیرون کنید.

 

مطلب مفید بود؟
3
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی