تهران

اصول طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه + آموزش

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه نقش مهمی را در پیشرفت وضعیت آرایشگاه و بهبود روند انجام کارها ایفا می کند . رعایت اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه باعث زیبایی محیط آرایشگاه شده و توجه مشتریان را به سوی خود جلب می کند . در این مطلب درباره اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه بیشتر توضیح می دهیم .

طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه شامل دو بخش عمده مدیریت و ارائه خدمات زیبایی می باشد . در بخش مدیریت کارهایی مثل تعیین وقت قبلی ، ارتباط با مشتریان ، پاسخ به سوالات مشتریان و بستن قراردادها انجام می شود . در بخش خدمات زیبایی همان طور که نام آن هم گویای مطلب است ، انواع خدمات زیبایی مانند میکاپ ، شینیون ، پیرایش و ... انجام می شود . زیبایی دکوراسیون آرایشگاه زنانه باعث جذب مشتریان می شود . به همین دلیل باید فضایی تمیز ، لوکس و امن را برای مشتریان فراهم کرد . در ادامه با اصول طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه آشنا می شوید .

 

چیدمان آرایشگاه زنانه
چیدمان و دکوراسیون آرایشگاه زنانه

خرید فلاسک قلمی استیل با تخفیف خرید فلاسک قلمی استیل با تخفیف خرید فرنچ پرس 350 میل گرین بانک با تخفیف از بازارگیت خرید فرنچ پرس 350 میل گرین بانک با تخفیف از بازارگیت

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

کناف و ام دی اف متریال هایی هستند که برای ساخت دکوراسیون آرایشگاه مورد استفاده قرار می گیرند . نورپردازی مناسب هم روشنایی لازمه را تامین می کند . محیط آرایشگاه باید به گونه ای باشد که آرامش آرایشگران و مشتریان را فراهم کند . وجود صندلی های مختلف و یکسری آینه ها در ابعاد مختلف برای آرایشگاه ضروری است . هر چه چیدمان سالن زیباتر باشد ، بیشتر مورد توجه مشتریان قرار می گیرد .


نحوه چیدمان آرایشگاه زنانه

امروزه دکوراسیون آرایشگاه های زنانه به سبک کلاسیک یا مدرن طراحی می شود . استفاده از کناف برای دیزاین سقف و پوشش های ساخته شده از چوب برای دیزاین دیوار در طراحی های مدرن به چشم می خورند . نورپردازی هم به صورت مستقیم اعمال می شود . اما در طراحی های کلاسیک از گچبری های سلطنتی ، کاغذ دیواری های لوکس و پتینه کاری استفاده می کنند و نورپردازی هم به صوت غیر مستقیم انجام می شود . در آرایشگاه های زنانه اتاق میکاپ عروس ، بخش پیرایش و میکاپ سایر مشتریان و بخش طراحی ناخن هر کدام جداگانه در نظر گرفته می شوند .

 

اتاق میکاپ عروس
طراحی اتاق میکاپ عروس

اتاق میکاپ عروس

برای میکاپ عروس یک اتاق ویژه و مجزا در نظر گرفته می شود . اگر فضای آرایشگاه محدود باشد از پارتیشن برای جدا سازی این بخش استفاده می کنند . برای افرادی که به عنوان همراهان عروس در آرایشگاه حضور دارند ، باید وسایل سرگرم کننده مانند تلویزیون ، نورپردازی آن هم به صورت غیر مستقیم و تهویه مناسب در نظر گرفته شود .

 

پیرایش و میکاپ مشتریان
بخش پیرایش و میکاپ مشتریان آرایشگاه زنانه

بخش پیرایش و میکاپ سایر مشتریان

طراحی دکوراسیون در این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است . در این بخش آینه های با کیفیت در ابعاد مختلف ، صندلی های برقی و غیر برقی با کاربردهای متفاوت ، میز کنسول ، نورپردازی مستقیم و دستگاه تهویه هوا قرار می گیرد .


بخش طراحی ناخن

از تجهیزات مهم این بخش می توان به میز ناخن ، کمدها و قفسه هایی برای نگهداری و چیدن وسایل ناخن اشاره کرد . همچنین دستگاه تهویه هوا و داشتن نورپردازی مناسب از فاکتورهای مهمی است که باید به آن توجه کرد .


رعایت بهداشت

رعایت بهداشت دستورالعمل قانونی است که نظارت های بهداشتی جدی توسط بازرسان وزارت بهداشت بر روی آن انجام می شود . مشتریان هم به رعایت نکات بهداشتی نیز توجه بسیاری دارند و رضایت آنها در این زمینه مهم ترین مسئله است . هر گونه شکایتی از جانب مشتریان و تخلفی توسط کارکنان آرایشگاه پیگرد قانونی دارد . بنابراین باید قبل از تاسیس یک سالن زیبایی از ضوابط بهداشتی و قوانین آن کاملا آگاه باشید .


سیستم تهویه هوا

یکی از فاکتورهای مهمی که در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه باید به آن توجه داشته باشید ، سیستم تهویه هوای مناسب است . اهمیت این موضوع در بخش طراحی ناخن پررنگ تر است . مواد کاشت ناخن ، ژل و لاک ناخن بوی شدید و آزار دهنده ای دارند . به طوری که ناراحتی و عدم رضایت مشتریان را به دنبال دارد . این جاست که سیستم تهویه هوای مناسب بهترین راه حل است و به شما کمک می کند . شما می توانید از متخصصان و مهندسین با تجربه در این زمینه کمک بگیرید و با توجه به کارایی و صرف هزینه کمتر بهترین نوع سیستم تهویه هوا را برای سالن آرایشگاه خود تهیه کنید .


مطالبی که در این بخش از سایت تیجور خواندید اصولی است که در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه باید حتما رعایت شود . اصول و نکاتی که مطرح شد شما را راهنمایی می کند تا سالن آرایشگاه خود را به بهترین نحوه طراحی کنید . امیدواریم از خواندن این مطالب نیز لذت برده باشید .

مطلب مفید بود؟
1
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی