تهران

خطر کرونا مو در کمین است! مراقب باشید

کرونا مو
طی جدیدترین گزارش سازمان بهداشت جهانی، سویه جدیدی از ویروس کرونا به نام کرونا مو (Mu) در کلمبیا دیده شد که متاسفانه هم اکنون در اروپا و آمریکای شرقی نیز در حال شیوع است. هنوز گزارشات تکمیلی از این گونه جدید در دست نیست ولی همچنان دانشمندان و متخصصان مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشویق می‌کنند.

خطر کرونا مو، سویه جدید ویروس کرونا در کمین است! مراقب باشید

از زمان پیدایش ویروس کرونا از حدود دو سال پیش تا به امروز، سویه‌ها و گونه‌های جدیدی از این ویروس با نام‌های آلفا، دلتا، لامبدا و قارچ سیاه در همه جای دنیا فراگیر شده است. اما با وجود گسترش روز افزون علم، دانشمندان تلاش کردند که با ساخت واکسن‌ بتوانند بدن انسان‌ها را در مقابل این ویروس ایمن کنند تا میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری کاهش یابد و مردم بتوانند به زندگی عادی و روزمره خود برگردند.

از همین رو واکسیناسیون به سرعت در همه جای دنیا با انواع واکس‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی در حال انجام است. بر اساس تحقیقات انجام گرفته مشخص شده است که بعد از تزریق واکس نیز مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را همانند قبل رعایت کنند زیرا اثر بخشی واکسن در برابر گونه‌های جدید کرونا هنوز به طور قطع مشخص نیست.

به تازگی سویه جدیدی از این ویروس به نام "مو" ظاهر شده است که متاسفانه در برابر واکسن مقاوم است. در ادامه گزارش این سویه جدید را می‌خوانید:

کرونا مو
کرونا مو

سالن زیبایی ماتیک سارینا شعبه جنت آباد سالن زیبایی ماتیک سارینا شعبه جنت آباد سالن زیبایی مه تا سالن زیبایی مه تا سالن زیبایی موچین سالن زیبایی موچین سالن زیبایی قصر سحر سالن زیبایی قصر سحر

بعد از گونه‌های آلفا، لامبدا و دلتا، سازمان بهداشت جهانی از گونه جدیدی از ویروس کرونا به نام کرونا مو (Mu) خبر داد که بسیار خطرناک‌تر و مسری‌تر از گونه‌های قبلی است و چون تحقیقات در این سویه هنوز در حال انجام است، اطلاعات گسترده‌ای از کرونا مو در دسترس نیست. اما چون این سویه متاسفانه در مقابل واکسن کرونا مقاوم است، لذا تمامی افراد باید بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی مانند زدن ماسک، حفظ فاصله اجتماعی 2 متر و شستشوی دست‌ها به طور مکرر را رعایت کنند.

بر طبق تحقیقات رسمی سازمان جهانی بهداشت، چهار سویه نگران کننده ویروس کرونا مانند آلفا در 193 کشور و دلتا در 170 کشور جهان وجود دارد و پنج سویه جهش‌ یافته مانند کرونا «مو» هرچه سریع‌تر باید تحت آزمایش و نظارت قرار گیرد.

مو اولین بار در کلمبیا تشخیص داده شد و از آن زمان تاکنون این گونه در سایر کشورهای اروپا و آمریکای جنوبی گزارش شده است. 

کرونا مو
گزارش سازمان جهانی بعداشت درباره کرونا مو

مطلب مفید بود؟
5
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی
تیشرت و شلوار دخترانه مدل رزیتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل هانیتیشرت و شلوار زنانه راحتی مدل میکاتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل جولیتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل میکاتیشرت و شلوارک پسرانه مدل ویلوتیشرت و شلوارک مردانه مدل تامیتیشرت و شلوارک پسرانه راحتی مدل فاستر