تهران

فواید ورزش ایروبیک برای کودکان

ایروبیک کودکان
انجام ایروبیک از سنین کودکی, قدرت بدنی کودکان را بالا برده و باعث افزایش اعتماد به نفس آنها می شود. ایروبیک برای کودکان فواید زیادی دارد و بر خلاف نظر تعدادی از والدین این ورزش آسیبی به درس بچه ها نمی زند و باعث افزایش تمرکز کودکان می شود

ایروبیک چیست؟

ایروبیک یک ورزش هوازی با تحرک زیاد است.  ایروبیک دارای فواید زیادی است که این ورزش را یک ورزش مناسب برای گروه های سنی مختلف میکند. در این مقاله سعی بر این داریم , فواید این ورزش را برای کودکان برسی کنیم. 

ایروبیک برای کودکان
ایروبیک کودکان

ست لباس راحتی پدر و پسر مدل ژاکلین - برند مادر ست لباس راحتی پدر و پسر مدل ژاکلین - برند مادر سبد فلزی چند منظوره والریا سبد فلزی چند منظوره والریا

فواید ایروبیک برای کودکان

مبارزه با چاقی 

در زندگی کم تحرک امروزه,‌ انجام ورزش ایروبیک که باعث سوزاندن کالری می شود و از چاقی جلوگیری میکند یک ورزش مناسب برای کودکان است. کودکان امروز وقت زیادی از خود را صرف بازی های رایانه ای, تلفن همراه و تلویزیون میکنند, افزودن ایروبیک میان فعالیت های آنها باعث تناسب اندام و فعال شدن آنها می شود.

افزودن اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس کودکان ورزشکار ثابت شده است. این کودکان احساس بهتری نسبت به قابلیت های خود دارند و قوی بودن دیدگاه آنها را با بقیه بچه ها متفاوت میکند.

افزایش مهارت ها

به دلیل فرآیند های ذهنی بهتری که کودکان ایروبیک کار دارند مهارت های شناختی آنها افزایش می یابد, در نتیجه نمرات بالاتری نسبت به هم دوره ای های خود دارند. تحقیقات نشان میدهد کودکان ایروبیک کار توانایی تمرکزشان در انجام تکالیف افزایش می یابد.

افزایش ایمنی

کودکانی که ایروبیک کار می کنند علاوه بر فواید روحی و روانی که دارند, بدن قوی نیز دارند که برای مبارزه کودکان با بیماری ها بسیار مفید است. 

ایروبیک برای کودکان
فواید ایروبیک برای کودکان

گردش خون بهتر

زمانی که کودک تمرین ایروبیک انجام میدهد, با توجه به میزان فعالیتش, خون بهتری در بدنش جریان میابد. این جریان خون باعث بهبود اکسیژن رسانی به بدن می شود و انرژی سلول های بدن کودک شما را افزایش می دهد و کودک انرژی بهتری برای فعالیت های دیگر خود پیدا میکند.

خارج کردن سموم بدن

عرق کردن بدن باعث بیرون رفتن سموم بدن می شود و بدن کودک سلامت بهتری خواهد داشت. تمرینات ایروبیک باعث افزایش عروق بدن می شود.

خواب راحت تر

مبتلا نشدن کودکان به افسردگی و کم شدن استرس کودکان یکی از فواید مهم ایروبیک می باشد. این فایده باعث فعالتر بودن کودک در مدرسه و خانه می شود.

ایروبیک برای کودکان
ایروبیک کودکان و نوجوانان

کودکان چه ورزش هایی انجام ندهند

انجام ورزش هایی مانند پرورش اندام, وزنه برداری, بدن سازی و ورزش هایی که باعث فشار روی عضلات بیش از اندازه میشوند برای کودکان مضر می باشند.این ورزش ها ممکن است اثرات زیان باری برای فردای کودک شما داشته باشند.

مطلب مفید بود؟
2
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی