تهران

نکات طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک + آموزش

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
امروزه فضای خانه ها نسبت به گذشته کوچکتر شده است . بسیاری از افراد تصور می کنند چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک کار مشکلی است . اما طراحی دکوراسیون داخلی برای چنین خانه هایی قوانینی دارد که باید حتما رعایت شود تا خانه شما بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد .

خانه های امروزی معمولا در ابعاد و متراژهای کوچک تری ساخته می شوند . به همین دلیل بسیاری از مردم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک خود دچار سردرگمی می شوند و از این که نمی توانند از امکانات زیادی استفاده می کنند حسرت می خورند . از این رو مطالعه درباره طراحی دکوراسیون و نحوه چیدمان خانه های کوچک به شما کمک می کند تا از فضایی که در اختیار دارید به نحوه احسن استفاده کنید .


برای این که بتوانید دکوراسیون داخل خانه کوچک خود را به بهترین نحوه پیاده سازی کنید ، باید از یکسری قوانین پیروی کنید . این قوانین باعث می شود تا خانه شما بزرگ تر و دلبازتر به نظر برسد . با مطالعه این بخش از سایت تیجور یاد می گیرید که چیدمان دکوراسیون خانه کوچک حتی اگر فضای کافی در اختیار نداشته باشید ، آن قدر هم سخت نیست .

 

خرید میز مناسب
خرید میز مناسب برای خانه های کوچک

خرید فلاسک قلمی استیل با تخفیف خرید فلاسک قلمی استیل با تخفیف خرید فرنچ پرس 350 میل گرین بانک با تخفیف از بازارگیت خرید فرنچ پرس 350 میل گرین بانک با تخفیف از بازارگیت

خرید میز مناسب

سعی کنید برای اتاق پذیرایی یا نشیمن خود میزهای دایره ای بخرید . پایه این میزها در وسط میز قرار گرفته به طوری که فضای کف اتاق را کمتر اشغال می کند . لبه های گرد میز باعث می شود تا بتوانید به محیط اطراف خود تسلط بیشتری داشته باشید . میزهای گرد صندلی های بیشتری را نیز اطراف خود جای می دهند . از میزهای گرد یا همان دایره ای می توانید برا دور هم نشینی ، پذیرایی یا حتی انجام یک بازی گروهی استفاده کنید . اگر دوست دارید از میزهای مکعبی استفاده کنید . هیچ مشکلی ندارد . فقط میزهای مکبعی باید کشو یا قفسه داشته باشند . تا بتوانید یکسری وسایل را درون آنها قرار دهید .


استفاده بهینه از فضاهای دور از دسترس

شما می توانید از فضاهای دور از دسترسی مانند بالای درب اتاق ها ، کابینت ها و ... به نحوه احسن استفاده کنید . مثلا کتابخانه بسازید یا کمدهایی را ایجاد کنید که یکسری وسایل غیر ضروری خود را درون آنها قرار دهید . از طرفی ایجاد قفسه های باز باعث مدرن تر و شیک شدن اتاق شما می شوند . از قفسه های باز می توانید برای چیدن وسایل تزیینی و دکوری استفاده کنید . همچنین شما می توانید فضای اتاق را به دو قسمت تقسیم کنید و یک قسمت را به قرار دادن وسایل خصوصی خود مانند کتاب ها و ... اختصاص دهید .


نصب پرده های اتاق

از پرده هایی استفاده کنید که از سقف آویزان شده و تا کف اتاق ادامه دارند . تا ارتفاع اتاق بهتر خودش را نشان دهد . اگر درون اتاق شما پنجره ای وجود ندارد ، باز هم می توانید از پرده برای زیبا جلوه دادن نمای اتاق بهره ببرید . این کار یک ایده هوشمندانه است و باعث می شود وسعت اتاق بیشتر دیده شود .

 

کاربردهای دوگانه
منظور از کاربردهای دوگانه در طراحی دکوراسیون خانه کوچک

کاربردهای دوگانه

استفاده دوگانه از فضا یا وسایل پیشنهاد خوبی است که خیلی از جاها کاربرد دارد . مثلا می توانید از کاناپه های راحتی استفاده کنید تا هم محلی برای پذیرایی از مهمان و هم محلی برای استراحت داشته باشید . می توانید در قسمت زیر پله ها کمدهایی ایجاد کنید و از آنها برای نگهداری یکسری از وسایل خود استفاده کنید .


استفاده از دیوارها

استفاده از میزهای کنار تخت را کنار بگذارید و به جای آن تاقچه هایی را در کنار تخت خواب خود بسازید . چراغ های رو میزی را حذف کنید و چراغ های دیواری نصب کنید . همچنین آینه های دیواری نصب کنید چون باعث بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق می شوند .

 

مبلمان خانه
مبلمان مخصوص خانه با فضای کوچک

مبلمان خانه

می توانید به جای چند قطعه مبل کوچک کنار هم ، از یک مبل راحتی بزرگ استفاده کنید . این کار مانع از شلوغ شدن فضای اتاق می شود و وسعت اتاق را بزرگتر نشان می دهد .


انتخاب رنگ مناسب

رنگ ها به دو دسته تیره و روشن تقسیم می شوند . برای خانه های کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا بزرگتر دیده شود . بهتر است از یک طیف رنگی مشخص استفاده کنید . این کار باعث حفظ شدن یکپارچگی فضای خانه می گردد . رنگ های ملایم تاثیر مثبتی روی روحیه شما دارند و به شما آرامش می دهند . از طرفی سعی کنید طرح پرده ها را ساده انتخاب کنید . طوری که هماهنگی بین آنها و دیوار وجود داشته باشد .


حذف وسایل غیر ضروری

چون فضایی که در اختیار دارید محدود است ، سعی کنید تنها از وسایل ضروری استفاده کنید و برای حذف وسایل غیرضروری از قانون 90-90 کمک بگیرید . طبق این قانون اگر از وسیله ای به مدت 90 روز استفاده نکنید و گمان می کنید در 90 روز آینده نیز از آن استفاده نخواهید کرد . آن را از دکوراسین خانه خود حذف کنید و حتی اگر ممکن است آن را از منزل خارج کنید .


در این بخش از سایت تیجور با اصول طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک آشنا شدید و آموختید چگونه می توانید دکوراسیون منزل کوچک خود را به بهترین نحو طراحی کنید یا آن را تغییر دهید . امیدواریم مطالب این بخش هم برای شما مفید واقع شده باشد .

مطلب مفید بود؟
1
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی