تهران

فتحعلی اویسی بازیگر توانمند کشورمان درگذشت

درگذشت فتحعلی اویسی
متاسفانه باخبر شدیم که صبح امروز فتحعلی اویسی بازیگر پیشکسوت و محبوب کشورمان در اثر سکته مغزی دار فانی را وداع گفت. وی در چند روز گذشته به علت وخامت حال در بیمارستان و در کما بود. تیم تیجور درگذشت این بازیگر توانمند را تسلیت می‌گوید.

فتحعلی اویسی بازیگر توانمند کشورمان درگذشت

فتحعلی اویسی، بازیگر محبوب و پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر امروز صبح به تاریخ سیزدهم مهرماه 1400 در بیمارستان درگذشت. وی که به علت سکته مغزی چند روزی در بیمارستان بستری بود در اثر تشدید بیماری به کما رفت و سر انجام متاسفانه امروز صبح دار فانی را وداع گفت.

درگذشت فتحعلی اویسی
درگذشت فتحعلی اویسی

سطل آشغال و دستمال کاغذی سطل آشغال و دستمال کاغذی شمعدان کنار سالنی شمعدان کنار سالنی

فتحعلی اویسی متولد 21 دی ماه سال 1324 در شهر قم بود. وی بازیگر توانمند تئاتر و همچنین بازیگر محبوب سینما و تلویزیون ایران بود. اویسی بازیگری و کارگردانی را در دانشگاه ایالتی تگزاس آمریکا خواند و در سال 1353 فارغ التحصیل شد. اما به ایران بازگشت و فعالیت حرفه‌ای و سینمایی خود را با بازی در فیلم قدغن علی رضا داوود نژاد در سال 1357 آغاز کرد.

در آغاز دهه هفتاد بود که کار کارگردانی را دوباره شروع کرد و سومین فیلم بلند خود را به نام «مریم و میتیل» که اتفاقا فیلم موفقی هم از آب درآمد را ساخت. این بازیگر پیشکسوت در نیمه دوم دهه هفتاد در تلویزیون فعالیت بسیاری داشت و نقش‌های زیبایی هم ایفا کرد.

فتحعلی اویسی در حیطه خوانندگی نیز استعداد داشت و تیتراژ پایانی سریال‌های باغچه مینو و کمربند‌ها را ببندیم نیز او اجرا کرده و یک آلبوم هم به همراه پسرش علیرضا اویسی به نام خونه دل روانه بازار کرد.

در لینک زیر به طور کامل بیوگرافی این هنرمند محبوب را بخوانید:

کارنامه هنری و بیوگرافی کامل فتحعلی اویسی

مطلب مفید بود؟
5
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی
تیشرت و شلوار دخترانه مدل رزیتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل هانیتیشرت و شلوار زنانه راحتی مدل میکاتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل جولیتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل میکاتیشرت و شلوارک پسرانه مدل ویلوتیشرت و شلوارک مردانه مدل تامیتیشرت و شلوارک پسرانه راحتی مدل فاستر