تهران

افزایش وام بازنشستگان تامین اجتماعی 1401

وام بازنشستگان تامین اجتماعی
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، جناب آقای میرهاشم موسوی مبلغ جدید وام بازنشستگان را اعلام کرد. در سال 1401 وام ضروری کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی مبلغ دوازده میلیون تومان است.

افزایش وام بازنشستگان تامین اجتماعی 1401

به نقل از تجارت‌ نیوز: برای سال 1401 رقم وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی پنج میلیون تومان افزایش یافت و به رقم دوازده میلیون تومان رسید.

برابر صحبت‌های اخیر آقای میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی قرار است برای امسال اعتباری 6 هزار میلیارد تومانی بابت پرداخت وام‌های ضروری بازنشستگی کنار گذاشته شود.

به صورت مشخص وی دراین باره گفت: سازمان تامین اجتماعی برای سال 1401 تعداد 500 هزار فقره وام ضروری 12 میلیون تومانی پیش بینی کرده است. این وام‌ها از طریق کانون عالی بازنشستگان میان کانون‌های استانی توزیع خواهد شد و در نهایت با ثبت نام اینترنتی به دست متقاضیان واجد شرایط خواهد رسید.

موسوی در باره شیوه پرداخت وام‌های ضروری سال 1401 سازمان تامین اجتماعی گفت: برای امسال تمامی مراحل مربوط به نام نویسی بازنشسته متقاضی، معرفی شدن به بانک و حتی پرداخت وام به صورت غیر حضوری است و نیازی به مراجعه حضوری هیچکدام از متقاضیان نیست.

تقسیم وام ضروری بازنشستگان بعید است

به نقل از تجارت نیوز، علی دهقان‌کیا، مسئول نهاد بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران گفت: این وام‌ها براساس جمعیت هر کانون تقسیم خواهد شد، سود این وام چهار درصدی است و نام نویسی و پرداخت آن به صورت غیر حضوری خواهد بود. در حال حاضر 5 هزار سهمیه وام به شهرستان تهران تعلق گرفته است.

در سنوات گذشته معمول بود برخی کانون‌های بازنشستگی سهمیه وام تعیین شده را مجددا تقسیم می‌کردند و اینطوری با کاستن از مقدار تعیین شده برای هر فقره وام، به شمار بیشتری از متقاضیان وام پرداخت می‌کردند.

به گفته دهقان‌کیا، هرچند برخی کانون‌های بازنشستگی در گذشته با انجام این کار به شمار بیشتری از متقاضیان وام دادند اما با توجه به تغییر تورمی، بعید است این روش پاسخگو باشد، به صورت مشخص خود 12 میلیون تومان نزدیک به دو ماه حداقل مستمری است، بنابراین تقسیم کردن آن به خودی خود جذابیتی ندارد.

وام بازنشستگان تامین اجتماعی
وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1401

مطلب مفید بود؟
5
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی