تهران

نکات طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی + آموزش

دکوراسیون منزل ایرانی
طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی با سایر کشورها متفاوت است و اصول خودش را دارد . یکی از مهم ترین عناصری که در همه خانه های ایرانی وجود دارد فرش های دست بافت یا ماشینی هستند که در بخش های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گیرند . ما در این مطلب درباره دکوراسیون منزل ایرانی بیشتر توضیح می دهیم .

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

همان طور که می دانید طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی با کشورهای دیگر متفاوت است . یکی از مهم ترین عناصری که در هر خانه ایرانی وجود دارد فرش های دست بافت یا ماشینی در انواع طرح ها و رنگ ها می باشند که در قسمت های مختلف منزل مانند اتاق خواب ، پذیرایی یا آشپزخانه به چشم می خورند . مثلا در قسمت پذیرایی فرش در وسط اتاق قرار می گیرد و سپس مبل ها در اطراف آن چیده می شوند . ایرانی ها از فرش برای استراحت کردن نیز استفاده می کنند در صورتی که در کشورهای دیگر این گونه نیست . در کشورهای دیگر معمولا از سرامیک ، پارکت و ... برای پوشش کف اتاق استفاده می کنند . البته فراموش نکنید که ایرانی ها نیز از سبک های مختلف مدرن ، کلاسیک ، اروپایی و ... نیز برای چیدمان دکوراسیون منزل خود بهره می برند . امروزه طراحان دکوراسیون داخلی سبک مدرن را با سبک ایرانی ادغام می کنند و ایده های جالبی را ارائه می دهند . در خانه های ایرانی نورپردازی بسیار مهم است . ایرانی ها دوست دارند خانه هایشان نور کافی داشته باشند و از نور خورشید به عنوان یک منبع نور طبیعی بهره ببرند .

 

اتاق خواب به سبک ایرانی
طراحی دکوراسیون اتاق خواب به سبک ایرانی

سالن زیبایی لئو سالن زیبایی لئو فروشگاه جواهریان (کیچی بازار) فروشگاه جواهریان (کیچی بازار) تشک زست تشک زست سالن زیبایی مریم خدایی سالن زیبایی مریم خدایی

دکوراسیون اتاق خواب به سبک ایرانی

همان طور که می دانید اتاق خواب محلی برای آرامش و استراحت شماست . این که چه وسایلی درون اتاق خواب خود قرار می دهید به بودجه شما بستگی دارد . اما درون اتاق خواب های به سبک ایرانی معمولا سرویس خواب ، کمد لباس ، میز دراور و ... قرار می گیرد . این که چیدمان وسایل اتاق به چه صورت باشد به فرم اتاق و سلیقه شما بستگی دارد .

 

آشپزخانه به سبک ایرانی
طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک ایرانی

دکوراسیون آشپزخانه به سبک ایرانی

طراحان دکوراسیون داخلی ، آشپزخانه را قلب خانه می دانند . چون علاوه بر این که مهم ترین بخش خانه محسوب می شود ، طراحی دکوراسیون آشپزخانه  روی سایر بخش ها به خصوص پذیرایی تاثیر می گذارد . کابینت ها مهم ترین عناصر آشپزخانه هستند که باید به بهترین نحوه طراحی شوند . اگر متراژ آشپزخانه شما بزرگ است می توانید میز ناهارخوری را درون آشپزخانه قرار دهید . میز ناهارخوری معمولا با مبلمان پذیرایی ست است .

 

وسایل تزیینی در دکوراسیون منزل
وسایل تزیینی در دکوراسیون منزل ایرانی

استفاده از وسایل تزیینی در دکوراسیون منزل ایرانی

برخی از خانه ها سقف کوتاهی دارند در چنین حالتی نباید از لوسترهای آویز برای روشنایی استفاده کرد . چون هم نور آن چشم شما را اذیت می کند و هم ایمن نیست . همچنین برای تزیین دیوارها می توانید از تابلوها و مجسمه های کوچک استفاده کنید . این کار باعث می شود که سقف اتاق شما بلندتر دیده شود .


بخش پذیرایی خانه خود را با قرار دادن وسایل زیاد و متنوع بیهوده شلوغ نکنید . سعی کنید وسایل نسب به یکدیگر فاصله مناسبی داشته باشند . ساعت و تابلوها را با استفاده از رول پلاک نصب کنید تا احتمال افتادن آنها به صفر برسد . ساعتی را برای پذیرایی خانه انتخاب کنید که شیک و لوکس باشد . چون جلوه دکوراسیون شما را چند برابر می کند . اگر وسایلی تزیینی و دکوری زیادی دارید ، تعدادی از آنها را انتخاب کنید و در دکوراسیون خود به کار بگیرید و مابقی را در جای مناسب نگهدارید . می توانید هر چند وقت یکبار وسایل تزیینی خود را تغییر دید تا این گونه به محیط اطراف خود تنوع بدهید .


پاسیو در دکوراسیون منزل ایرانی

پاسیو مکان دنجی را برای شما فراهم می کند که هر گاه نیاز به آرامش دارید بتوانید ساعت خوشی را در این بخش از خانه سپری کنید . شما می توانید پاسیو خود را با قرار دادن درختچه و گل ها با گلدان های زیبا تزیین کنید . صدای آب به شما آرامش می دهد . بنابراین استفاده از آب نماهای برقی و یا ساختن یک حوضچه کوچک دکوراسیون پاسیوی شما را تکمیل می کند . شما با توجه به فضایی که در اختیار دارید می توانید آب نما در ابعاد مناسبی را خریداری کنید .

 

در این مطلب آموختید که طراحی دکوراسیون داخلی خانه در ایران هم اصول خاص خودش را دارد که با کشورهای دیگر متفاوت است . با وجود این که بسیاری از ایرانی ها به سبک های مدرن یا اروپایی برای طراحی دکوراسیون منازل خود روی آورده اند . باز هم هنوز افرادی هستند که دوست دارند دکوراسیون خانه آنها ایرانی باشد . در آخر امیدواریم از خواندن مطالب این بخش هم لذت برده باشید و با نحوه طراحی دکوراسیون منزل ایرانی آشنایی پیدا کرده باشید .

مطلب مفید بود؟
5
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی
تیشرت و شلوار دخترانه مدل رزیتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل هانیتیشرت و شلوار زنانه راحتی مدل میکاتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل جولیتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل میکاتیشرت و شلوارک پسرانه مدل ویلوتیشرت و شلوارک مردانه مدل تامیتیشرت و شلوارک پسرانه راحتی مدل فاستر