تهران

با فنگ شویی اتاق خواب معرکه بچینید

فنگ شویی اتاق خواب
در علم فنگ شویی، اتاق خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه است که باید در چیدمان و دکوراسیون آن نکات مهمی را رعایت کرد. اتاق خوابی که با علم فنگ شویی چیده می‌شود علاوه بر خواب آرام و لذت بخش به شما حس امنیت و شادابی نیز می‌دهد. در این مقاله چیدمان اتاق خواب با فنگ شویی را به طور کامل توضیح داده‌ایم.

با فنگ شویی اتاق خواب معرکه بچینید

در علم فنگ شویی، اتاق خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه است که باید در چیدمان و دکوراسیون آن نکات مهمی را رعایت کنید. در اصل اتاق خوابی که با علم فنگ شویی چیده می‌شود علاوه بر خواب آرام و لذت بخش به شما حس سلامتی، امنیت و شادابی نیز می‌دهد و همچنین رابطه و عشق با همسرتان را مستحکم‌تر می‌کند. بنابراین با توجه به ویژگی‌های مثبت فنگ شویی بهتر است با این مقاله همراه باشید تا شما را با فنگ شویی اتاق خواب بیشتر آشنا کنیم.

جدول فنگ شویی اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب با علم فنگ شویی

شمعدان کنار سالنی شمعدان کنار سالنی

فشنگ شویی چیست؟ 

فنگ شویی در اصل به معنای آب و باد است و برای پیدا کردن چیدمان مناسب اشیاء و دکوراسیون درست در اماکن مسکونی، باغ، تجاری و... کاربرد دارد. اگر از اصول فنگ شویی در چیدمان منزل استفاده کنید شادی، سلامتی، هماهنگی، موفقیت و به طور کلی انرژی مثبت در سرتاسر خانه شما پخش می‌شود. در فنگ شویی دو اصل مهم را باید رعایت کنید که عبارت است از پرهیز از هر گونه بی نظمی و انباشتن و در نظر گرفتن جهت‌های مناسب وسایل اتاق.

فنگ شویی چیست
فنگ شویی چیست

فنگ شویی اتاق خواب چیست؟

اتاق خواب یکی از مهم‌ترین اتاق‌های خانه در علم فنگ شویی است که به آن باید بیشتر دقت شود، زیرا این اتاق، محلی است که بیشتر وقت خود را در آن می‌گذرانید و برای شما شخصی ترین محل در خانه است. علاوه بر این ساعات زیادی را در این اتاق استراحت می‌کنید و می‌خوابید. بنابراین شما تحت تاثیر بیشتر امواج اتاق خواب قرار خواهید گرفت. اگر اصول فنگ شویی را در اتاق خواب خود به کار گیرید می‌توانید خواب راحت و پر از آرامش داشته باشید، همچنین انرژی مثبت، سرحالی، شادابی و... در شما پدیدار می‌شود.

فنگ شویی اتاق خواب چیست
فنگ شویی اتاق خواب

اصول چیدمان اتاق خواب کوچک با فنگ شویی

 • نحوه قرار دادن تختخواب در اتاق خواب
 1. در ابتدا مطمئن شوید که تختخواب شما در موقعیت فرمانده یعنی در مقابل درب قرار گرفته است، این در حالی است که مستقیما با درب ارتباط نداشته باشد. 
 2. توجه داشته باشید که قسمت تاج تخت خواب (قسمتی که بالای سرتان قرار گرفته) باید 5 سانتیمتر با دیوار فاصله داشته باشد، این مسئله به این علت است که باید جریان آزاد هوا یا انرژی در بالای سرتان جریان داشته باشد. 
 3. اگر کنار تخت خوابتان مانند بالای سرتان چسبیده به دیوار است، باید آن را هم همانند بالای تخت 5 سانتی متر با دیوار فاصله دهید. 

نکته: اگر برایتان سوال پیش آمده که این حد فاصله از کجا به دست آمده باید به شما بگوییم این اندازه از مقیاس چینی است که به قسمت‌های یین و یانگ تقسیم بندی شده‌اند و به دست آمده است. این تغییر به ایجاد فضا و هماهنگی شما و رابطه‌تان کمک خواهد کرد.

اصول چیدمان اتاق خواب کوچک با فنگ شویی
اصول چیدمان اتاق خواب کوچک با فنگ شویی
 • جهت سر در موقع خواب در فنگ شویی

هیچگاه نگذارید هیچ دری مستقیم مطابق با تختخوابتان باز شود. همچنین توجه داشته باشید که قسمت پایین تخت (قسمتی که پایتان را قرار می‌دهید) هرگز نباید به سمت در باشد، این مسئله به این دلیل است که انرژی سایر قسمت‌های خانه موجب می‌شود که نتوانید با آرامش بخوابید.

جهت سر موقع خوابیدن در فنگ شویی
جهت سر موقع خوابیدن در فنگ شویی
 • زیر تخت خود را خالی کنید

به وسایلی که در زیر تخت خود قرار داده‌اید دقت کنید، آن وسایل می‌توانند بر روی شما تاثیر بگذارند. به عنوان مثال کفش می‌تواند بر روی استراحت‌تان تاثیر بگذارد و شما را به حرکت وادارد. نامه‌های شرکای سابق یا نامه‌های محل کار می‌توانند بر روی رابطه فعلی شما تاثیر بگذارند. چمدان می‌تواند شما را در جریان قرار دهد و موجب شود در خانه احساس راحتی نکنید و آرامش نداشته باشید.

 • محل قرار گیری آینه

هرگز آینه یا میزی که آینه دارد را (در صورتی که در هنگام دراز کشیدن روی تخت بتوانید تصویر خود را در آن مشاهده کنید) روبروی تخت خواب قرار ندهید. البته اگر آینه بالاتر از تخت قرار گرفته و شما نتوانید خود را هنگام دراز کشیدن در آن مشاهده کنید مشکلی وجود ندارد. اگر نه، آینه را به محلی منتقل کنید و یا قبل از خواب آن را با پارچه بپوشانید.

 • کتاب‌هایتان را از اتاق خواب خارج کنید

در شب قبل از خوابیدن کتاب و فنجان قهوه را از اتاق خارج کنید. زیرا کتاب‌ها بیش از حد فعال هستند. البته کتابی که در شب مطالعه می‌کنید مشکلی ندارد منظور این است که در اتاق خواب تعداد زیاد کتاب و یا قفسه کتاب نگه داری نکنید زیرا می‌توانند بر ذهن شما تاثیر بگذارند و آرامشتان را بر هم بزنند.

 • قرار گرفتن میز کار در اتاق خواب

اتاق خواب باید یک فضای کاملا شخصی باشد بنابراین از قرار دادن میز تحریر و یا وسایل محل کار خود در اتاق خودداری کنید. اگر میز تحریر در اتاق خود دارید آن را با استفاده از پارتیشن یا یک صفحه از فضای اتاق جدا کنید.

 • استفاده از رنگ‌های خنثی در اتاق خواب

در قوانین فنگ شویی رنگ مناسب اتاق خواب، رنگی است که به شما آرامش دهد تا بتوانید خوابی آرام داشته باشید. بنابراین رنگ‌های خنثی مانند رنگ کرم، سفید، شکلاتی بهترین گزینه‌ها برای رنگ دیوار، کمد، تخت و پرده اتاق خواب هستند.

رنگ اتاق خواب در فنگ شویی
رنگ اتاق خواب در فنگ شویی
 • عناصر آب و گیاه را از اتاق خواب خارج کنید

در علم فنگ شویی گفته شده است که آب و گیاهان دارای انرژی فعال یانگ هستند و حضور آن‌ها در اتاق خواب موجب برهم زدن آرامش و سکون اتاق می‌شود. بنابراین از قرار دادن آکواریوم یا گیاهان در اتاق خودداری کنید.

 • هوای اتاق خوابتان را مطبوع کنید

وجود هوای تازه در اتاق برای حفظ سلامتی واجب است و موجب انتقال انرژی مثبت می‌شود. بنابراین هر وقت از خواب بیدار می‌شوید پنجره اتاق خود را باز کنید تا هوای تازه در اتاق جریان پیدا کند و صبح خود را با شادابی شروع کنید.

 • فضای اتاق خواب را مرتب نگه دارید

به هم ریخته بودن اتاق اجازه نمی‌دهد انرژی در اتاق جریان داشته باشد بنابراین از شلختگی خودداری کنید تا اتاق‌تان پر از انرژی مثبت شود.

اگر اتاق خواب کوچکی دارید و به دلیل کمبود فضا اگر وسایلتان را زیر تخت قرار می‌دهید از قرار دادن عناصری که انرژی محرک یا فعال دارند مانند کفش، چمدان و... خودداری کنید. زیرا این وسایل آرامش را بر هم می‌زنند.

اصول چیدمان اتاق خواب کوچک با فنگ شویی
فضای اتاق خواب را مرتب نگه دارید
 • فنگ شویی اتاق خواب برای جذب عشق

در علم فنگ شویی با اینکه عشق و رابطه در گوشه شمال غربی خانه قرار می‌‌گیرند اما در اتاق خواب در محلی دیگر یعنی در سمت راست قرار می‌گیرند که در این ناحیه می‌توانید عشق را جذب کنید و یا عشق موجود را بهبود ببخشید. 
برخی از نکات مهم در فنگ شویی اتاق خواب برای جذب عشق

 • بهترین سمبل ازدواج و عشق در فنگ شویی کریستال کوارتز صورتی است. 
 • اگر ازدواج کرده‌اید و یا در رابطه‌ای هستید عکس خود و جفتتان را بر روی دیوار بزنید. 
 • هر چیزی را در اتاق به صورت جفت بگذارید مانند دو عدد ماهی، دو عدد اردک و... این کار موجب می‌شود تا یک شراکت موفق در گوشه شمال غربی اتاق اتفاق بی‌افتد.
 • تلویزیون و آینه را از اتاق خود خارج کنید زیرا می‌توانند نیروهای بد را از هر جای اتاق بگیرند و بر روی تخت اتاق بتابانند و بر روی شما و عشقتان تاثیر منفی بگذارند. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید روی آن‌ها را با پارچه بپوشانید.
فنگ شویی اتاق خواب برای جذب عشق
فنگ شویی اتاق خواب برای جذب عشق
 • اگر می‌خواهید عشقتان را جذب کنید تخت شما باید از سه جهت قابل دسترسی باشد. 
 • تتختان را زیر پنجره قرار ندهید.
 • هر گونه عکس و تصویر هنری خشمگین، ترسناک، شمیر و... که جنبه منفی دارند را از اتاق خود دور کنید تا اتاق به محیطی آرام و زیبا تبدیل شود.
 • قاب عکس خانواده و یا هر کودکی را از اتاق خارج کنید. 
 • زیر تختتان را خالی کنید زیرا آن وسایل تاتیر منفی بر روی شما می‌گذارند و آرامش‌تان را بر هم می‌زنند.
فنگ شویی اتاق خواب زن و شوهر
فنگ شویی اتاق خواب زن و شوهر

 

مطلب مفید بود؟
14
1
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی
تیشرت و شلوار دخترانه مدل رزیتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل هانیتیشرت و شلوار زنانه راحتی مدل میکاتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل جولیتیشرت و شلواردخترانه راحتی مدل میکاتیشرت و شلوارک پسرانه مدل ویلوتیشرت و شلوارک مردانه مدل تامیتیشرت و شلوارک پسرانه راحتی مدل فاستر