تهران

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل + تصاویر

طراحی دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل به دلیل تاثیر در روحیه و عملکرد افراد و همچنین میزان اهمیت در ذهن مخاطبان از موضوعات مهم و جذاب برای همه است.

دکوراسیون داخلی منزل

این روزها دکوراسیون داخلی منزل به دلیل تاثیر در روحیه و عملکرد افراد و همچنین میزان اهمیت در ذهن مخاطبان از موضوعات مهم و جذاب برای همه است. مهمترین فضاهای یک منزل مسکونی که محل فعالیتهای اصلی یک خانواده است را می توان آشپزخانه، اتاق نشیمن و پذیرایی و اتاقهای خواب دانست. در ادامه برای آشنایی با نوع و نحوه دکور کردن این فضاها و ویژگیهای آنها چند نمونه از این فضاها را بررسی میکنیم.


دکوراسیون داخلی اتاق خواب

اتاق خواب در کنار نشیمن و آشپزخانه، از مهمترین قسمتهای یک خانه محسوب می شود و دکوراسیون منزل در این فضا به عنوان مکان خلوت و تفکر و استراحت، روی عملکرد و ذهن افراد تاثیر بسیار زیادی دارد. عوامل مهمی در نوع دکوراسیون داخلی اتاق خواب تاثیر می گذارند. به عنوان مثال می توان به جنسیت و سن  افراد اشاره کرد. 


ابعاد در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

برای انتخاب سبک دکوراسیون علاوه بر خواسته ها و سلایق افراد باید به ابعاد فضایی نیز توجه کرد. مثلا برای اتاقها به جای سبک کلاسیک با جزئیات فراوان و شلوغی و تنوع بسیار زیاد، بهتر است سبک مدرن و مینیمال انتخاب شود و مبلمان و دکوراسیون اتاق طوری انتخاب شود که فضا کوچکتر دیده نشود.

رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

انتخاب رنگ ها در کوراسیون داخلی اتاق خواب عمدتا بنا بر سلیقه و روحیه افراد استفاده کننده انجام می شود. زیرا رنگ تاثیر بسیار مستقیمی در روحیات افراد دارد. اما عامل دیگری که باید برای انتخاب رنگ به آن توجه کرد ابعاد فضا و نوع سبک دکوراسیون داخلی آن است. به عنوان مثال استفاده از رنگهای تیره و تند برای فضاهای کوچک مناسب نیست زیرا فضا را کوچکتر نشان می دهد و برعکس رنگهای خنثی و روشن فضا را بازتر جلوه می دهد.

رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب
رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

ست لباس راحتی پدر و پسر مدل ژاکلین - برند مادر ست لباس راحتی پدر و پسر مدل ژاکلین - برند مادر سبد فلزی چند منظوره والریا سبد فلزی چند منظوره والریا

نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

منابع نور مصنوعی در دکوراسیون اتاق خواب بسیار تاثیرگذار و پر کاربرد هستند. علاوه بر پنجره ها و نور طبیعی اتاق خواب، کاربرد چراغها و لامپها در مکانهایی ویژه مثل روی آینه و میز توالت، بالای سر تخت ها به منظور مطالعه و ... انتخاب بسیار هوشمندانه ای است.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب
نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق دخترانه

عوامل مهم برای دکوراسیون داخلی اتاق دخترانه با توجه به روحیات و ویژگی های آنها، رنگهای روشن و شاد ، قفسه ها، شلف ها و کمدها با تعداد زیاد و به کار بردن جزئیات در دکوراسیون اتاق است. برا یک دکوراسیون موفق برای اتاق دخترانه حتما باید مکانی برای نمایش اکسسوری ها و اسباب بازیها و عروسکها وجود داشته باشد.

دکوراسیون داخلی اتاق دخترانه
دکوراسیون داخلی اتاق دخترانه

دکوراسیون داخلی اتاق پسرانه

اتاقهای خواب پسرانه باید ساده تر و با جزییات کمتری نسبت به اتاقهای دخترانه دکور شوند. پسرها از رنگهای تیره تر اما گرمتر و دکوراسیونی ساده اما کاربردی استقبال می کنند. در نظر گرفتن مکانی برای قرار دادن تلویزیون  و وسایل بازیهای تصویری در دکوراسیون اتاق پسرانه مهم است.

دکوراسیون داخلی اتاق پسرانه
دکوراسیون داخلی اتاق پسرانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان قلب یک خانه مکانی مهم است و دکوراسیون آن باید متناسب با دکوراسیون داخلی منزل و بسیار کاربردی و در عین حال جذاب باشد. برخی آشپزخانه ها مدرن و کوچک هستند وبا دکوراسیونی ساده و با رنگهای تیره و خنثی دکور می شوند. در برخی موارد هم آشپزخانه ها دکوراسیونی گرمتر با رنگهایی شادتر و با به کار بردن تم های سنتی، همخوان با دکوراسیون منزل هستند.در هر دو حالت استفاده از حداکثر فضا، نکته مهمی در دکوراسیون آشپزخانه است که می تواند با طرح کابینتها و استفاده خلاقانه از گوشه ها تامین شود. برای داشتن آشپزخانه های سنتی استفاده از کاشی های رنگی، ظروف مسی و لعابی و نیز دسته های گیاهان خوراکی خشک شده از راهکارهای طراحی داخلی هستند.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه
دکوراسیون داخلی آشپزخانه

در خانه های کوچک می توان با قرار دادن میزهای غذاخوری یا صبحانه خوری در مرز آشپزخانه و اتاق پذیرایی، این دو فضا را ادغام کرد. این کار باعث می شود فضای خانه بزرگتر به نظر بیاید. همچنین در صورت کمبود فضا می توان از میزهای پیشخوان به عنوان میز غذاخوری استفاده کرد. در این حالت عرض میز پیشخوان کمی بیشتر از حالت عادی در نظر گرفته می شود.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه- اشتراک با پذیرایی
دکوراسیون داخلی آشپزخانه- اشتراک با پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی 

گرچه امروزه با کوچک شدن خانه ها و تمایل افراد برای زندگی آپارتمانی نقش فضایی به عنوان پذیرایی کمرنگ شده است، اما در عین حال یک فضای نشیمن می تواند محل پذیرایی از مهمان ها نیز باشد. برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن، انتخاب مبلمان شیک اما راحت از مهمترین نکات است. همچنین میزهای کوچک و بزرگ که بتوان برای پذیرایی کردن از مهمان ها از آنها استفاده کرد عنصری بسیار مهم و در عین حال دکوری هستند. در مواقعی که از این میزها استفاده نمی شود می توان با قرار دادن وسیله های دکوری زیبا  و کوچک روی آنها، آنها را تبدیل به نقاط جالب توجه فضای نشیمن و پذیرایی کرد. اگر هدف دکوراسیون لوکس برای پذیرایی باشد می توان با عناصری نظیر آینه ها و میزهای استیل این سبک را در فضای پذیرایی ایجاد کرد. شومینه ها نیز نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی پذیرایی دارند زیرا عناصری محفل ساز هستند و چه از نوع مدرن و چه سنتی مکانی هستند برای قرار دادن وسایل دکوری، قاب عکسها و ... و گرمابخش دکوراسیون داخلی پذیرایی هستند.

دکوراسیون داخلی پذیرایی و نشیمن
دکوراسیون داخلی پذیرایی

 

مطلب مفید بود؟
2
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی