تهران

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کلاسیک + آموزش

دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک
اغلب مردم بر این باورند که طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک یک سبک قدیمی است . با این حال بسیاری از افراد به سبک کلاسیک علاقه دارند . در این مطلب ما به شما آموزش می دهیم که جهت طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کلاسیک خود باید چه اصولی را رعایت کنید .

دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک

در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کلاسیک شما باید از اشکال خاصی استفاده کنید ، به گونه ای که باعث جذابیت بصری آن شود . برخی از افراد معتقدند سبک کلاسیک یک نوع سبک قدیمی است . با این حال افراد زیادی هستند که این سبک را برای طراحی دکوراسیون خانه خود انتخاب می کنند . ویژگی اصلی سبک کلاسیک این است که انعطاف پذیری سبک مدرن را ندارد . در ادامه با ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک بیشتر آشنا می شوید .

 

انتخاب رنگ اتاق خواب کلاسیک
رنگ اتاق خواب کلاسیک

سبد فلزی چند منظوره والریا سبد فلزی چند منظوره والریا خرید فلاسک قلمی استیل با تخفیف خرید فلاسک قلمی استیل با تخفیف

انتخاب رنگ اتاق خواب کلاسیک

رنگ های طلایی ، کرم و قهوه ای از محبوب ترین و مناسب ترین رنگ ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب به سبک کلاسیک می باشند . به شما پیشنهاد می کنیم برای دکوراسیون اتاق خواب خود از رنگ های گرم استفاده کنید . رنگ های گرم فضای گرم و راحتی را برای شما فراهم می آورند . از طرفی برای این که فضای اتاق خواب لوکس به نظر برسد ، می توانید از دیوارهایی که از چرم مصنوعی ساخته می شوند استفاده کنید .

 

فرش مناسب برای اتاق خواب کلاسیک
فرش اتاق خواب کلاسیک

فرش مناسب برای اتاق خواب کلاسیک

فرشی که برای اتاق خواب کلاسیک انتخاب می کنید باید با سایر وسایل اتاق همخوانی داشته باشد . نقش های این فرش ها اغلب از طبیعت الهام می گیرند و در کنار مبلمان استیل و کلاسیک فضایی باشکوهی را به وجود می آورند .

 

نورپردازی اتاق خواب کلاسیک
نورپردازی مناسب اتاق خواب کلاسیک

نورپردازی اتاق خواب کلاسیک

در همه سبک های طراحی دکوراسیون داخلی نورپردازی از اهمیت بسیاری برخوردار است . شما برای انجام کارهای خود یا حتی استراحت به روشنایی مناسبی احتیاج دارید . روشنایی روی آرامش شما نیز تاثیر دارد . برای این منظور شما می توانید در طراحی دکوراسیون کلاسیک از چراغ های رو میزی و دیواری با رنگ های خیره کننده مانند نقره ای و طلایی بهره ببرید .

 

انتخاب سرویس خواب اتاق خواب کلاسیک
سرویس خواب اتاق خواب کلاسیک

انتخاب سرویس خواب اتاق خواب کلاسیک

طرفداران سبک کلاسیک از سرویس خواب چوبی منبت کاری شده که پوشش پارچه ای مخمل یا چرمی دارند استفاده می کنند . استفاده از میزهای کنار تخت اجباری نیست اما وجود آنها ظرافت کار شما را افزایش می دهد . لازم است که کمدها با سرویس خواب ست باشند و از نظر رنگ با سایر وسایل هماهنگی داشته باشند .

 

انتخاب پرده اتاق خواب کلاسیک
انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب کلاسیک

انتخاب پرده اتاق خواب کلاسیک

برای نصب پرده ها از چوب پرده استفاده می شود که متناسب با خود پرده است . پرده های اتاق خواب نیز نقش های متنوع و پری دارند .

 

وسایل تزیینی اتاق خواب کلاسیک
استفاده از وسایل تزیینی اتاق خواب کلاسیک

وسایل تزیینی اتاق خواب کلاسیک

وسایلی که برای تزیین اتاق خواب کلاسیک به کار می روند اغلب از جنس نقره ، شیشه و چینی می باشند . همچنین این وسایل طرح های سلطنتی دارند .

 

دیوار اتاق خواب کلاسیک
چگونگی تزیین دیوار اتاق خواب کلاسیک

دیوار اتاق خواب کلاسیک

یک پیشنهاد عالی برای تزیین دیوارهای اتاق خواب ، استفاده از کاغذ دیواری های با طرح کلاسیک است . شما می توانید برای تزیین تمام اتاق از کاغذ دیواری استفاده کنید و یا این که نقطه کانونی اتاق را در نظر داشته باشید و تنها دیوار همان بخش را با کاغذ دیواری تزیین کنید . گاهی هم یک نقاشی همراه با گچ بری زیبایی اتاق را دو چندان می کند . بدانید که دیواری های اتاق خواب به سبک کلاسیک اصلا ساده نیستند .

 

چیدمان اتاق خواب کلاسیک
نحوه چیدمان اتاق خواب کلاسیک

چیدمان اتاق خواب کلاسیک

در طراحی اتاق خواب کلاسیک تخت خواب روبروی در قرار نمی گیرد . یعنی اگر در اتاق را تا نیمه باز کنید ، تخت خواب به هیچ عنوان دیده نمی شود . بهتر است اتاق خواب خود را با قرار دادن وسایل غیر ضروری شلوغ نکنید . سعی کنید از آینه های بزرگ نیز برای توسعه میدان دید استفاده کنید .

 

چگونگی سقف اتاق خواب کلاسیک
تزیین سقف اتاق خواب کلاسیک

سقف اتاق خواب کلاسیک

در سبک کلاسیک سقف اتاق خواب به صورت یک سطح مسطح است که رنگ آن نیز روشن در نظر گرفته می شود . رنگ سفید بهترین رنگ برای سقف اتاق خواب کلاسیک است . طراحان برای طراحی سقف از دکور فوم و گچ استفاده می کنند . همچنین نقاشی سقف اتاق به صورت حرفه ای و خلاقانه ایده جسورانه ای است .


لوستر اتاق خواب کلاسیک

اندازه لوستر خیلی بزرگ نیست و رنگ آن با سایر وسایل اتاق هماهنگی دارد . در کل انتخاب لوستر و سایر وسایل باید به گونه ای باشد که فضای آرامش بخش و گرمی را برای شما فراهم کند .

 

کف پوش اتاق خواب کلاسیک
بهترین کف پوش برای اتاق خواب کلاسیک

کف پوش اتاق خواب کلاسیک

پارکت بهترین گزینه برای پوشش کف اتاق خواب کلاسیک می باشد . پارکت علاوه بر این که به عنوان عایق حرارت و صدا مورد استفاده قرار می گیرد ، کف پوشی بسیار زیبا و شیک است .

 

در این مطلب با نحوه طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کلاسیک آشنا شدید . اکنون می توانید با در نظر گرفتن قوانینی که گفته شد اتاق خواب خود را به سبک کلاسیک طراحی کنید .

مطلب مفید بود؟
1
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی