تهران

روش های فر کردن مو در خانه

فر کردن موها در خانه
آرایش مو ها یکی از نکاتی است که اهمیت بسیار زیادی برای خانم ها داشته و موجب آراستگی و زیبایی هر چه بیشتر آن ها می شود. در این مقاله از سایت تی جور به شما آموزش می دهیم که چگونه در خانه و به راحتی موهایتان را فر کنید.

آرایش مو ها یکی از نکاتی است که اهمیت بسیار زیادی برای خانم ها داشته و موجب آراستگی و زیبایی هر چه بیشتر آن ها می شود. در این مقاله از سایت تی جور به شما آموزش می دهیم که چگونه در خانه و به راحتی موهایتان را فر کنید.


روش های فر کردن موها در خانه با روش هایی آسان:

فر کردن موها با استفاده از اسپری نمک:

برای استفاده از این روش برای فر کردن مو ها، ابتدا موهایتان را کمی خیس کرده و سپس آن ها را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید. حالا با استفاده از یک اسپری، آب و نمک را به موهایتان اسپری کنید و سپس کمی سشوار روی موهایتان بگیرید.
در این مرحله موهایتان را بپیچید و آن ها را گیر بزنید تا محکم شوند. حالا دو باره روی پیچ های موهایتان سشوار بگیرید.
فراموش نکنید که پس از باز کردن گیره  ی مو ها، دوباره باید روی آن ها اسپری نمک بپاشید.

نمک
فر کردن موها با استفاده از اسپری نمک

پیشنهاد ویژه : قاب گوشی آیفون 7 Iphone پیشنهاد ویژه : قاب گوشی آیفون 7 Iphone خرید فلاسک قلمی استیل با تخفیف خرید فلاسک قلمی استیل با تخفیف

 

فر کرن مو ها با استفاده از لیمو:

در این روش شما باید یک لیمو را نصف کنید و آن را روی تکه های قسمت شده موهایتان بزنید. توجه داشته باشید که لیمو باید به مقداری استفاده شود که موها را خیس کند.
حالا موهایتان را شانه کنید تا لیمو به خوبی روی موهایتان پخش شود. حالا با استفاده از بیگودی موهایتان را بپیچید تا به خوبی حالت بگیرند. 
شما باید این کار را آن قدر تکرار کنید تا تمامی موهایتان با بیگودی پیچیده شوند. اگر دوست ندارید که از لیموی تنها استفاده کنید، می توانید لیمو را با آب مخلوط کرده و آن را روی موهایتان اسپری کنید.  

فر کردن موها با استفاده از لیمو
با استفاده از لیمو می توانید موهایتان را در خانه فر کنید

 

فر کردن موها با استفاده از بیگودی های الکتریکی:

یکی از لوازم آرایشی شناخته شده و معروف دنیا، بیگودی های الکتریکی هستند که به شما کمک می کنند تا بتوانید موهایتان را فر کنید. این بیگودی ها انواع مختلفی دارند، که شما برای فر های منظم و بدون گره خوردگی داشته باشید، می توانید از بیگودی های بدون دندانه استفاده کنید. برای این کار موهایتان را خشک کنید و سپس بیگودی ها را دور آن ها بپیچید.

 

فر کردن مو ها با استفاده از اتو مو:

برای فر کردن مو ها شما حتما نباید دستگاه فر مو و یا بیگودی داشته باشید و داشتن یک انوی مو هم برای این کار مناسب است و به شما کمک می کند. 
برای فر کردن مو ها با استفاده از اتو، موهایتان را به تکه های کوچک تقسیم کنید. توجه داشته باشید که هر چه این تکه ها کوچک تر باشند، کار شما برای فر کردن آن ها آسان تر خواهد بود. 
برای فر کردن با اتو، در حالی که موهایتان دور اتو پیچیده شده اند، اتوی مو را 45 درجه بچرخانید، به طوری که نوک موهایتان در دستتان باشد. سپس اتو را به سمت پایین بکشید.
 همزمان با پایین بردن اتو، مچتان را در حالت اولیه نگه دارید، در این صورت وقتی به انتهای موهایتان برسید، حالت اتو بر عکس شده است. 
پس از فر کردن موها می توانید برای حالت دهی بهتر، آن ها را با نوک انگشتانتان کمی از هم باز کنید و اگر موها وز شده اند، به آن ها سرم مو بزنید.
توجه داشته باشید که فر کردن با اتو، موهایتان را کاملا بابلیس و یا فر نخواهدکرد و موجی ملایم در آن ها ایجاد خواهد کرد و اگر می خواهید موهایتان کاملا فر شوند، بهتر است از روش های دیگری استفاده کنید.

فر کردن مو با استفاده از اتو مو
با استفاده از اتو مو میتوانید موهایتان را فر کنید

 

استفاده از بابلیس برای فر کردن موها در خانه:

یکی از آسان ترین راه ها برای فر کردن موها در خانه، استفاده از دستگاه بابلیس است که کار با آن هم آسان است که البته به مقداری دقت هم نیاز دارد! 
برای فر کردن موها با استفاده از بابلیس، از قسمت عقب سر شروع کرده و موهایتان را به دور آن بپیچید. توجه کنید که ابتدا شما باید موهایتان را به طور مستقیم نگه دارید و سپس آن ها را به صورتی دور بابلیس بپیچید که تا بالای بدنه ی دستگاه امتداد داشته باشند.
یکی از نکاتی که هنگام کار با بابلیس باید به آن توجه داشته باشید این است که برای پیچیدن موها، از قسمت بالای سر شروع نکنید چرا که موجب می شود تا موهای شما کوتاه به نظر برسند. 


چگونه فر هایمان را برای مدت طولانی مرتب نگه داریم؟

اگر می خواهید فر موهایتان برای مدت زمان طولانی باقی بمانند، بهتر است که پیش از فر کردن، به آن ها نرم کننده و یا ماسک تقویت کننده بزنید. سپس موهایتان را به قسمت های مختلف تقسیم کنید و بیگودی های الکتریکی را به مواد فر آغشته نمایید و موها را درون آن ها بپیچید. 
توجه کنید که پس از این که موها کاملا پیچیده شدند، محلول فر باید برای مدت زمان 15 الی 20 دقیقه روی موها باقی بمانند.
مدت زمان گفته شده برای این کار با توجه به قدرت و نوع محلول فر، جنس موهای شما، درجه ی حرارت بیگودی های الکتریکی و ... متفاوت است. 
در مرحله ی آخر کار، پس از این که از خشک شدن موها و فر شدن آن ها مطمئن شدید، بیگودی ها را به محلول خنثی کننده آغشته کرده و سپس پس از گذشت چند دقیقه، موهایتان را با آب ولرم آبکشی کرده و بیگودی ها را از موها خارج کنید.
پس از انجام دادن تمامی مراحل ذکر شده با دقت، موهای شما برای مدت زمانی طولانی حالت فر خود را حفظ می کنند که البته اگر شما از آن ها محافظت و مراقبت های لازم را بکنید، زیبا تر و خوش حالت تر خواهند بود. 

مطلب مفید بود؟
7
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی