تهران

منظور از فری استایل چیست؟

فری استایل
فری استایل لغتی است که به گوش همه ما خورده است. فری استایل در اسکیت و یا فوتبال و یا رپ با هم متفاوت است. در این مقاله میخواهیم شما را با فری استایلر های متفاوت آشنا کنیم. با تیجور همراه باشید.

رپ فری استایل

به اجرا کردن و خواندن یک رپر روی صحنه, بر یک ضرباهنگ, فری استایل رپ گفته میشود. از زمان بوجود آمدن فری استایل مدل آن دستخوش تغییر شده است. بسیاری از معانی به آن اضافه و یا حذف شده.

رپ فری استایل
رپ فری استایل

پنکک اسنس - کد رنگ 04-بژ طبیعی پنکک اسنس - کد رنگ 04-بژ طبیعی مام ضد تعریق اکتیول اوریفلیم مام ضد تعریق اکتیول اوریفلیم

درقدیم فری استایل یا بصورت بداهه گویی انجام میشده است و یا اجرای یک رپ تمرین شده و یا منتشر شده. اما امروزه فقط از بداهه گویی استفاده میشود. اسم فری استایل امروزه فری اسکول نیز هست. این تغییر بزرگ در فری استایل میتواند به فرهنگ هیپ هاپ ضربه بزرگی بزند. بدلیل اینکه فرهنگ لغات این موسیقی محبوب میان جوانان بسوی نقطه ای نامعلوم میرود.

فوتبال فری استایل

فوتبال فری استایل
فوتبال فری استایل

همه ما برای یکبارهم شده افرادی که با توپ کارهای خارق العاده در خیابان و یا تلویزیون میکنند، را دیده ایم. این افراد قدرت نگهداری و جهت دادن به توپشان بسیار بهتر از فوتبالیست ها است. پس این سوال بوجود میاید چرا فوتبالیست نشدند؟ در حقیقت اکثر افراد این رشته دارای مشکلاتی هستند که توانایی فوتبالیست شدن را ندارند و تصمیم به کار با توپ به تنهایی را گرفته اند. نام این افراد فری استایلر است. اکثر این افراد روابط خوبی با شبکه های اجتماعی دارند و در تبلیغات شرکت های معروف کفش شرکت میکنند. البته این ورزش دارای مسابقات جهانی نیز میباشد که بهترین و معروف ترین آنها رد پول است. از معروف ترین فری استایلر ها میتوان اسامی های زیر را نام برد: سین گارنیر فرانسوی ، گروه f2 ، ملودی دانچت فرانسوی ، دنیل کوتینگ و اسکیل توین.

اسکیت فری استایل

اسکیت فری استایل
اسکیت فری استایل

اسکیت سرعتی، هاکی، فری استایل، اسکیت نمایشی و آزاد از انواع مختلف اسکیت میباشند. فری استایل دارای یک زمین 12 متری و موانع زیاد در فاصله 80 سانتی متری است. فری استایلر ها باید موانع را مارپیچ طی کنند و در آخر با هم دو به دو مسابقه دهند.

موانع ورزش فری استایل
موانع ورزش فری استایل

این ورزش که دارای قوانین کامل و مشخص شده است،معیار هایی برای ثبت امتیاز دارد مانند سرعت، کیفیت، فاصله، توقف کامل و..اگر تازه وارد هستید باید بدانید تا اتمام مراحل مقدماتی اصلا به زیرشاخه ها فکر نکنید و تمام تمرکز خود را روی صحیح یاد گرفتن اسکیت بگذارید.

موسیقی فری استایل

موسیقی فری استایل
موسیقی فری استایل

فری استایل موسیقی نوعی دنس پاپ و یا موسیقی رقص الکترونیک میباشد. این نوع موسیقی در دهه 1980 در ایالات متحده بوجود آمد. دوران طلایی این سبک در اواخر 1980 بوده است. امروزه نیز این موسیقی طرفداران خاص خود را دارد و تهیه و تولید می شود. افراد آمریکایی با اصالت و لاتین و ایتالیایی جزو دسته طرفداران این سبک هستند. 

مطلب مفید بود؟
29
7
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی