تهران

10 قانون ثابت و مهم در تیپ آقایان

اصول تیپ مردانه
در دنیای مد و پوشاک آقایان تعداد انگشت شماری قانون ثابت برای انواع استایل‌ها وجود دارد که رعایت کردن آن‌ها موجب آراستگی و خوش پوشی هرچه بیشتر در آقایان می‌شود. در این مقاله در تیجور چندین قانون ثابت اما بسیار مهم که در تیپ مردانه حتما باید رعایت شود را بررسی کرده‌ایم. در ادامه همراه ما باشید.

10 قانون ثابت و مهم در تیپ آقایان

بسیاری از قوانین مد و استایل آقایان در حقیقتا قانون نیستند بلکه ترندهای جدیدی هستند که در دنیای مد و لباس وجود دارند، برخی از این ترندها به مدت چند هفته و برخی به مدت 3 تا 6 ماه ترند باقی می‌ماند. در حال حاضر در این عرصه تعداد انگشت شماری قانون ثابت برای استایل وجود دارد که رعایت کردن آن‌ها برای خوش پوشی آقایان واجب است. در این مقاله برای شما چندین قانون ثابت که در تیپ و استایل آقایان پا برجاست را آماده کرده‌ایم.

10 قانون ثابت و مهم در تیپ آقایان
10 قانون ثابت و مهم در تیپ آقایان

هیچگاه دکمه پایین پایین کت بلیزر را نبندید

زمانی که پای دکمه به میان میاید، آقایان از آن چشم پوشی نمی‌کنند و تمام استفاده‌شان را از آن می‌کنند. اما باید بدانید که کت‌های نیمه اسپرت بلیزر طوری طراحی شده‌اند که زمانی که پوشیده می‌شوند قسمتی از کمر را باریک‌تر نشان دهند. اما زمانی که دکمه‌های این کت را می‌بندید پارچه ببشتر کشیده می‌شود و رسیدن به هدف این مد و استایل برای آقایان مشکل‌تر می‌شود. 
اما این مشکل زمانی بدتر می‌شود که می‌خواهید با دکمه‌های بسته بنشینید. در حقیقت کت باید جذب بالا تنه شما باشد اما هنگامی که مبینشینید این وضعیت تغییر می‌کند و تنها به دکمه‌های کت شما فشار وارد می‌شود. 
طبق گفته‌های کارشناس " کریستوفر مودو " شما تنها زمانی می‌توانید دکمه‌های کت را ببندید که کت اسپرت یا کت سوار کاری به تن کرده باشید. زیرا این کت‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانید هر دو دکمه را ببندید.

تیپ مجلسی مردانه
هیچگاه دکمه پایین پایین کت بلیزر را نبندید

تمیز و آراسته بودن خوب است، اما در آن افراط نکنید

باوری وجود دارد که باید لباس‌ها را پس از هر بار پوشیدن شست، اما این باور غلط است. شما تا زمانی که به مزرعه نرفته‌اید و با حیوانات سر و کار نداشته باشید، می‌توانید لباس‌های بیرون‌تان مانند کت و شلوار را چندین بار بپوشید. یکی از دلایل مهم این امر این است که مواد شیمیایی که در خشکشویی استفاده می‌شوند به بافت پارچه کت و شلوار آسیب وارد می‌کند و موجب می‌شوند دوخت کت شلوار ضعیف‌تر شود.

به طول کلی بهتر است در سال دو بار کت شلوار خود را بشویید. طبق توصیه جفری دالتیس، مدیر اجرایی کمپانی Savile Row، تنها کافی است لکه‌ها را بعد از هر بار پوشیدن از کت شلوار پاک کنید و آن را در فضای آزاد قرار دهید. همچنین طبق گفته "کریس بلوکسهام" متخصص کتان کمپانی Nudie jeans لباس‌های کتان را باید خیلی کمتر از کت شلوارهای دیگر بشویید. اما این در حالی است که لباس‌های کتان به هیچ عنوان نباید زیاد شسته شوند. زیرا پس از هر بار شستشو رنگ آن‌ها محو می‌شود و هویت خود را از دست می‌دهند. به طور کلی میزان شستشوی لباس‌ها بستگی به نوع پارچه دارد.

تمیز و آراسته بودن در لباس
تمیز و آراسته بودن در لباس

داخل کردن پیراهن در شلوار، همیشه شما را خوش استایل نمی‌کند

حتما در کودکی پدر یا مادرتان به شما توصیه کرده‌اند که پیراهنتان را داخل شلوارتان بکنید. اما باید بدانید که داخل کردن پیراهن در شلوار موجب بد استایلی می‌شود. البته این مضوع کاملا به نوع تیپ و استایل شما بستگی دارد. 
در مد و استایل آقایان، پیراهن‌های رسمی که بلند هستند، به دلیل ساختار رسمی که دارند بهتر است که داخل شلوار شوند همچنین در زمانی که می‌خواهید بنشینید این پیراهن بین بدن شما و قسمت پشتی‌تان قفل شده و دیگر چروک نمی‌شود. 
اگر فکر می‌کنید این نظریه اشتباه است تنها کافی است پیراهن کوتاه و یا الیاف پشم را بپوشید و ببینید که در طول روز چند بار مجبور به داخل کردن دوباره آن می‌شوید. 
اگر قصد دارید که پیراهن‌تان را داخل شلوار قرار دهید به سراغ لباس‌هایی بلند بروید و ترجیحا از کمربند استفاده کنید تا استایل‌تان خاص شود.

تیپ کلاسیک مردانه
داخل کردن پیراهن در شلوار در استایل مردانه

واکس زدن چیزی بیشتر از برق انداختن است

کفش یکی از مهم‌ترین اجزای استایل هر آقایی است، البته زمانی که به خوبی از آن مراقبت شود. واکس، برای کفش‌های چرم مهم است و باید به روزنه‌های کفش نفوذ کند تا انعطاف پذیری خود را حفظ کند. بنابراین بهتر است هفته‌ای دو بار این کار را انجام دهید. البته قبل از شروع واکس زدن ابتدا از شر گرد و غبار روی کفش خلاص شوید. برای این کار کافی است یک برس به همراه مقداری آب را به کفش بکشید تا ابتدا آلودگی‌ها پاک شوند. پس از اینکه کفش‌هایتان خشک شدند برس را آغشته به واکس کنید و آنقدر بر روی چرم بکشید تا بتوانید یک لایه از واکس را روی آن مشاهده کنید. برای پاشنه کفش نیز می‌توانید یک پنبه را مرطوب کنید و بعد آن را آغشته به واکس کنید و با حرکات دایره‌ای روی پاشنه کفش بکشید. اگر شما این کار را به طور مرتب انجام دهید نه تنها کفش چرم‌تان همیشه برق خواهد زد بلکه دوام و طول عمر آن نیز بیشتر خواهد شد.

تیپ و استایل مردانه
واکس زدن کفش

در صورت پوشیدن کت و شلوار، از کیف دستی استفاده کنید

در دنیای امروز، کوله پشتی‌ها دیگر مختص کودکان برای مدرسه نیستند، بلکه در استایل‌های خیابانی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما اگر کت شلوار به تن دارید باید کیف به دست بگیرید زیرا انداختن بندهای کوله پشتی بر روی شانه‌هایتان نه تنها موجب بد استایلی‌تان می‌شود بلکه دوخت کت را خراب می‌کند. البته اگر کیف دستی به کارتان نمی‌آید می‌توانید از یک کیف دوشی کمک بگیرید و آن را روی انتهای بازوی خود قرار دهید تا به پارچه کت آسیب وارد نشود.

 تیپ و استایل مردانه
در صورت پوشیدن کت و شلوار، از کیف دستی استفاده کنید

قالب کت و شلوار در مد و استایل آقایان تغییر ناپذیر است

اگر چه در دوخت کت و شلوار تغییراتی به وجود می‌آید اما در مد و استایل آقایان در رابطه با کت و شلوار قوانین همیشگی و ساده‌ای وجود دارد که عبارت است از:

  • سرشانه‌های کت بلیزر باید هم اندازه شانه‌ها و راحت باشد. 
  • قد آستین‌های کت شلوار باید تا مچ دست‌ها باشد به گونه‌ای باشد که سر آستین پیراهی که در زیر آن پوشیده‌اید مشخص شود. 
  • توجه داشته باشید که کت باید از ناحیه کمر فیت بدن شود زیرا در استایل بسیار نقش مهمی دارد.
تیپ مجلسی مردانه
قالب کت و شلوار در مد و استایل آقایان

همیشه چرم هایتان را با یکدیگر ست کنید

در رابطه با این امر هیچ چرایی وجود ندارد. البته منظور از ست کردن چرم توجه به جنس است نه رنگ، همچنین ترکیب رنگ چرم مشکی و شتری هم می‌تواند بسیار شیک و جذاب باشد. 
چه کت شلوار برای عروسی به تن داشته باشید چه برای مجالس و مراسم‌ها کت شلوار بپوشید، استفاده از اکسسوری‌های مختلف چرمی موجب زیبایی دو چندان شما می‌شود. منظور از اکسسوری ساعت، کیف و کمربند است. به طور کلی هر چرمی که در استایل خود به کار می‌برید باید از نظر جنس با دیگر چرم‌ها هماهنگی داشته باشد.

ست کردن لباس چرم مردانه
ست کردن لباس چرم مردانه

انتخاب سایز درست کت شلوار رسمی مردانه

همیشه برای انتخاب سایز صحیح کت شلوار به نحوه نشستن کت روی شانه‌ها دقت کنید. به طور کلی یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که موجب می‌شود کت شلوار در تن شما خوش حالت باشد، بخش سرشانه است. 
حال که با روش انتخاب سایز آشنا شدید وقت آن است که با انتخاب مدل کت آشنا شوید. کت‌ها بر اساس مدل دکمه، یقه و چاک پشت لباس در انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند. شیک‌ترین و کلاسیک‌ترین مدل کت برای مراسم رسمی، کت تیره رنگ با جزئیات کم و ظریف است.

انتخاب سایز درست کت شلوار رسمی مردانه
انتخاب سایز درست کت شلوار رسمی مردانه

ست کردن ساعت

یک ساعت خوب می‌تواند مانند یک تابلوی هنری عمل کند و استایل شما را زیبا و منحصر به فرد نشان دهد. در زمان انتخاب ساعت مچی همیشه به سبک و علاقه خود دقت کنید و نه مد روز، زیرا اگر بخواهید یک مدل ساعت که مد روز است را انتخاب کنید باید انتخابی داشته باشید که تا سال‌ها بتوانید آن را دست کنید. البته مدل ساعتی که دست می‌کنید باید با استایل شما هماهنگی داشته باشد. بنابراین اگر تیپ رسمی دارید باید ساعتهای بند فلزی را انتخاب کنید. همچنین علاوه بر مدل ساعت باید به اندازه آن هم دقت کنید. زیرا اندازه آن باید با استخوان بندی و ضخامت مچ دست شما هماهنگ باشد.

ست کردن ساعت در تیپ آقایان
ست کردن ساعت در تیپ آقایان

ست کردن کمربند

یکی از قوانین همیشگی استایل آقایان این است که رنگ چرم کمربند باید با رنگ چرم کفش یکی باشد. این قانون شاید ساده به نظر برسد اما پیچیده‌تر است. البته شما می‌توانید که کفش و کمربندی را انتخاب کنید که با یکدیگر هماهنگ باشند به عنوان مثال در کنار انتخاب کمربند قهرهای تیره باید کفشی که به رنگ قهوهای تیره باشد انتخاب کنید و یا اگر کمربند به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز است باید کفش قهوهای مایل به قرمز انتخاب کنید. البته زیاد لزومی ندارد که خیلی نگران رنگ کفش و کمربند باشید و اگر کفش یا کمربند شما کمی تیرهتر یا روشن‌تر از آن یکی بود اتفاق خاصی نمی‌افتد.

تیپ اسپرت مردانه

در بعضی موارد، سادگی موجب جذابیت بیشتر شما می‌شود. پوشیدن یک شلوار جین به همراه یک تی شرت ساده میتوانید ظاهری شیک و ساده به شما ببخشد. البته انتخاب ونگ و طرح شلوار جین، بستگی به سلیقه خودتان دارد و می‌توانید شلوار جینهایی انتخاب کنید که ساده هستند و یا به سراغ شلوارهایی بروید که پارگی یا زاپ دارند. البته توجه داشته باشید که زمانی که تیپ اسپرت می‌زنید باید به اکسسوری‌هایی که به کار می‌برید هم دقت کنید.

مطلب مفید بود؟
2
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی
فروش فوق العاده پوشاک برند مادر در بازار گیتحراج فرنچ پرس . وارمر مفتولی و جاشمعی با کمترین قیمت در تیجور