• ورود
  • ثبت نام
  • فراموشی رمز عبور
  • ثبت نام
  • تایید موبایل
تصویر امنیتی
ارسال کد فعال سازی به:
شماره موبایل :
ارسال مجدد کد تایید
  • فراموشی رمز عبور
  • تایید کد
تصویر امنیتی
شماره موبایل :

میکاپ آرتیست در شهر ری

مطلب مفید بود؟
2
0
اشتراک گذاری:

میکاپ آرتیست به چه کسی گفته می شود؟ این عنوانی است که برای بسیاری از گریمور های حرفه ای و بیشتر گریمور عروس به کار می رود. گریمور های حرفه ای عموما در حوزه فیلم و سینما برای آماده سازی هنرمندان برای بازی در صحنه فعالیت می کنند. بنابر این گریم یک فعالیت حرفه ای و کاملا هنری است. اگر این حرفه در حوزه آرایش گری و زیبایی استفاده شود به شخصی که این کار را انجام می دهد میکاپ آرتیست گفته می شود. یک میکاپ آرتیست خوب با توجه با تایپ پوست و فیزیک چهره شخص می داند که چگونه و  از چه مواد و ابزاری برای آرایش صورت فرد استفاده کند. در یک توضیح ساده تر، میکاپ به معنی آرایش و آرتیست به معنای هنرمند است. میکاپ آرتیست به هنرمند آرایشگری گفته می‌شود، که شغل او گریم و آرایش است.

یک میکاپ آرتیست در آرایش سوژه خود، به دنبال ایجاد یک چهره قشنگ می باشد نه یک آرایش قشنگ. این موضوع در آرایش عروس خانوم ها در مراسم جشن و عروسی بیشتر مورد توجه میکاپ آرتیست ها می باشد.

یک میکاپ آرتیست باید بتواند زیبایی صورت را از طریق آرایش افزایش دهد و ظاهر مد نظر زیبا جویان و بازیگران را در صحنه‌های فیلمبرداری ایجاد کند. 
یک آرایشگر باید بتواند با مواد آرایشی، به شکلی هنرمندانه کار کند. همچنین میکاپ آرتیست‌ها باید بتوانند مدل‌های مختلف صورت، نقاط قوت و نقاط ضعف آن‌ها را شناسایی کنند و زیبایی‌های هر چهره‌ای را پررنگ‌تر کنند و نقاط ضعف آن را بپوشانند. 
میکاپ آرتیست بودن توانایی‌های زیادی را می‌طلبد. او باید با معجزه رنگ‌ها آشنا باشد، قوانین قرینه سازی را به خوبی بداند، با هارمونی رنگ‌ها، تاثیر آن و سازگاری آن با پوست صورت آشنایی کامل داشته باشد. 
میکاپ آرتیست‌ها باید با صنعت مد و زیبایی، مراقبت از پوست، عکاسی و نورپردازی آشنایی داشته باشند. ذهن خلاق و توجه به جزئیات نیز از ویژگی میکاپ آرتیست های حرفه ای است. 
رشته میکاپ آرتیست
تقریبا تمامی میکاپ آرتیست ها در رشته گریم و میکاپ دوره دیده‌اند. 
رشته ی گریم و میکاپ از رشته‌های تخصصی آرایشگری است و در دانشگاه تدریس نمی‌شود. 
برای آموزش این رشته باید در آموزشگاه‌های تخصصی دوره ببینید. در این آموزشگاه‌ها گریم و میکاپ با جدیدترین روش‌های روز دنیا آموزش داده می‌شود. 
رشته گریم و میکاپ دارای سه بخش پایه و اساسی است:

  1. آموزش میکاپ 
  2. آموزش میکاپ عروس
  3. آموزش خودآرایی

معمولا آموزشگاه‌ها دوره‌های گریم و میکاپ را به سه صورت خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می‌کنند. شما می‌توانید با هر بودجه‌ای که دارید، در این دوره‌ها شرکت کنید. 
بعد از اتمام دوره‌های آموزشی، مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه‍ای کشور به هنرجویان داده می‌شود. 
از آنجایی که سازمان فنی و حرفه‌ای ایران، عضو سازمان جهانی کار (ILO) می‌باشد، این مدرک در 186 کشور عضو (ILO) مانند آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، چین، ایتالیا و... دارای اعتبار است.
میکاپ آرتیست در سالن‌های زیبایی
محل کار اصلی یک میکاپ آرتیست، سالن‌های زیبایی است. بعد از اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای، به هنرجویان این امکان داده می‌شود که در سراسر ایران و حتی کشورهای خارجی در سالن‌های زیبایی مشغول به کار شوند و یا سالن زیبایی خود را راه اندازی کنند.