تهران

کدام رنگ لنز برای شما مناسب و طبیعی است؟

لنز رنگی چشم
چشم و رنگ چشم‌ هر فردی زیبایی منحصر به فرد خود را داشته که با رنگ مو و پوست نیز همخوانی دارد. اگر می‌خواهید رنگ چشم خود را تغییر دهید باید به رنگ پوست و موی خود دقت کنید. زیرا خرید لنز رنگی نامتناسب و نادرست جذابیت و زیبایی چهره را از بین می‌برد. برای انتخاب رنگ لنز مناسب چهره خود در تیجور باشید.

کدام رنگ لنز برای شما مناسب و طبیعی است؟

بعضی از خانم‌ها هنگام انتخاب رنگ لنز متناسب با رنگ پوست و رنگ مویشان به مشکل بر می‌خورند، زیرا اکثرا رنگی از پیش تعیین شده را انتخاب می‌کنند زیرا معتقدند که با آن زیباتر می‌شوند و از رنگ پوست و مویشان صرف نظر می‌کنند. اما این عقیده نادرست است زیرا هر رنگ پوست و مویی با رنگ‌های خاصی از لنز متناسب است.

با ادامه این مقاله در تیجور همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که چطور رنگ مناسبی برای لنز خود انتخاب کنید تا جذاب‌تر شوید.

رنگ لنز چشم
رنگ متناسب لنز برای اشخاص مختلف

روسری کرپ حریر روسری کرپ حریر پسته اکبری پسته اکبری آینه کنسول و شمعدان دیواری آینه کنسول و شمعدان دیواری روسری نخی روسری نخی

انتخاب لنز مناسب بر اساس رنگ مو

 • رنگ لنز مناسب برای رنگ موی بلوند و روشن

با رنگ موی بلوند و روشن، انتخاب‌های بسیار زیادی در زمینه رنگ لنز می‌توانید داشته باشید. از نظر کلی، رنگ لنز آبی تعادل بیشتری با موی روشن و بلوند دارد، این گزینه‌ای مناسب است که شامل هر دو رنگ آبی تیره و آبی روشن می‌باشد.
لنز با رنگ سبز روشن، انتخاب درست خوب دیگری برای ایجاد هارمونی با موهای روشن و بلوند است که باعث جذابیت بیش‌تر صورت می‌شود. ولی باید به این نکته دقت داشته باشید که رنگ لنز سبز روشن، تاثیر بیشتری نسبت به رنگ سبز تیره بر روی چهره خواهد داشت.
لنز بنفش تیره نیز برای ست کردن با موی روشن و بلوند مناسب است که باعث جذابیت بیشتر و زیبایی می‌شود. به عنوان انتخاب‌های بعدی، می‌توان از رنگ لنز عسلی، لنز قهوه‌ای روشن و لنز فندقی نیز استفاده کرد.

لنز رنگی چشم
رنگ لنز مناسب برای موی بلوند و روشن
 • رنگ لنز مناسب برای رنگ موی شرابی و قرمز

بهترین گزینه برای رنگ لنز با موهای شرابی، رنگ لنز سبز و یا آبی است. تعادل رنگ بین قرمز و سبز باعث زیبایی و درخشندگی بیشتر چشم‌ها می‌شود. ولی به این نکته دقت کنید که برای برقراری تعادل درست بین رنگ لنز و رنگ مو، باید هر چه رنگ موی قرمز روشن‌تر باشد، رنگ لنز تیره‌تری را استفاده کنید. اگر رنگ سبز در سلیقه شما نیست، می‌توانید از رنگ آبی نیز استفاده کنید.

انتخاب رنگ لنز چشم
رنگ لنز آبی مخصوص موهای قرمز و شرابی
 • رنگ لنز مناسب برای رنگ موی قهوه‌ای

بهترین و زیباترین انتخاب برای رنگ موی قهوه‌ای، لنز قهوه‌ای تیره است. سایه‌هایی که در لنز قهوه‌ای تیره وجود دارد، تناسب زیادی با رنگ موی قهوه‌ای دارد و یک چهره طبیعی و زیبا را نمایان می‌کند. لنز فندقی هم، لنز مناسب دیگری است که ساختار چهره و صورت را حفظ کرده و زیبایی خاصی به فرد با موهای قهوه‌ای می‌دهد. رنگ لنزهای بسیار روشن هم برای افراد با موی قهوه‌ای پیشنهاد می‌شود زیرا صورتی خاص را به وجود می‌آورد.

عکس لنز چشم
لنز قهوه‌ای با موی قهوه‌ای
 • رنگ لنز مناسب برای رنگ موی تیره

این اشخاص هم برای رنگ لنز انتخاب‌های بسیار زیادی دارند. تقریبا همه رنگ‌های لنز را می‌توان با رنگ موی مشکی و تیره استفاده کرد. یک گزینه بسیار زیبا، لنز بنفش تیره با موهای رنگ تیره و مشکی است که اگر چه ممکن است عجیب باشد اما چهره و صورت را خاص و زیبا می‌کند. برای انتخاب بعدی، رنگ لنز آبی و رنگ لنز سبز هم مناسب هستند. روشن و مشخص است که لنزهایی با رنگ تیره با رنگ مشکی مو، جذابیت بسیار زیادی دارد.

عکس لنز چشم
رنگ لنز ارغوانی
عکس لنز چشم
رنگ موی تیره با لنز متناسب آن
لنز رنگی چشم
لنز مخصوص و مناسب با موی مشکی

انتخاب لنز مناسب بر اساس رنگ پوست

 • رنگ لنز مناسب پوست روشن و سفید

اگر پوست روشن و سفیدی دارید، خوش حال باشید، زیرا که هر رنگ لنزی روی چهره شما زیبا خواهد شد. به ویژه لنزهایی با تونالیته رنگ آبی و خاکستری برای صورت‌های بور و روشن خیره کننده خواهد بود. پوست روشن و سفید مناسب برای استفاده از لنزهایی با رنگ روشن است. لنزهای زیبا و درخشانی مثل فیروزه‌ای، ارغوانی و آبی روشن برای پوست سفید و روشن نیز بسیار مناسب هستند.

رنگ لنز چشم
لنز متناسب با پوست سفید و روشن
 • رنگ لنز مناسب پوست سبزه

اگر پوست سبزه‌ای دارید و رنگ پوست‌تان به قهوه‌ای نزدیک است باید لنزهایی را انتخاب کنید که رنگ آنها درخشان‌تر و روشن‌تر از پوست شما است. افراد سبزه بهتر است لنز با رنگ‌های فندقی، عسلی، سبز، آبی تیره و خاکستری را انتخاب کنند. رنگ آبی روشن و یا فیروزه‌ای به هیچ عنوان گزینه‌های مناسبی برای اشخاص با پوست سبزه نیستند و در چهره‌هایی که پوست‌هایشان کاراملی رنگ است جلوه خوبی ندارند. اگر رنگ لنزهای خنثی‌تری مثل خاکستری و یا قهوه‌ای را می‌پسندید مطمئن شوید که این رنگ لنزها چند درجه از رنگ سایه چشم‌ها روشن‌تر باشند تا زیبایی بیشتری به چهره ببخشند.

لنز رنگی چشم
انتخاب درست لنز برای پوست سبزه مایل به قهوه‌ای
 • رنگ لنز مناسب برای پوست تیره

اشخاصی که رنگ پوست کاملا تیره‌ای دارند، انتخاب‌های بسیار زیادی خواهند داشت. اگر می‌خواهید صورتی طبیعی و جذاب داشته باشید، لنز با رنگ و تنالیته گرم بهترین گزینه است. برای نمونه لنز با رنگ فندقی و یا قهوه‌ای و یا لنزهایی که مقداری در لبه‌های آن سایه‌هایی با رنگ بنفش وجود دارد، زیباتر هستند. لنز با رنگ دودی هم زیبایی خاصی به پوست تیره می‌بخشد. همچنین می‌توان از لنزهایی با رنگ عسلی و رنگ طوسی نیز استفاده کنید. یادتان باشد از لنز آبی روشن به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا با پوست تیره هیچ تناسبی ندارد.

لنز رنگی چشم
لنز زیبای متناسب با پوست تیره

بهترین رنگ لنز برای همه رنگ پوست

می‌توانید از لنزهایی که رنگ آنها سه تناژ از یک نوع رنگ را در خود ترکیب کرده‌اند استفاده کنید زیرا این رنگ از لنز برای همه رنگ‌های پوست مناسب هستند. ولی این را هم بدانید که هیچ قاعده خاصی برای انتخاب رنگ مناسب لنز وجود ندارد فقط باید در نظر بگیرید که از آزمایش و تست لنز با رنگ‌های خاص و جدید نباید بترسید.

عکس لنز چشم
سه تنالیته از یک نوع رنگ برای لنز مناسب همه افراد

 

شاید برای شما هم سوال باشد

 1. برای انتخاب درست رنگ لنز، به چه نکاتی باید دقت کرد؟

  در انتخاب رنگ لنز به نکات مهمی مانند رنگ مو و رنگ پوست باید دقت کرد، اما در نهایت این انتخاب بستگی به سلیقه شما و اینکه دوست دارید ظاهری طبیعی و دراماتیک یا فانتزی و جذاب داشته باشید.
 2. برای افراد با رنگ پوست گندمی چه رنگ لنزی مناسب است؟

  برای افرادی که رنگ پوست آنها گندمی است استفاده از رنگ‌های روشن، به خصوص رنگ سبز بسیار مناسب است اما به این شرطی که آنان از آرایش سبز استفاده نکنند.
مطلب مفید بود؟
3
0
اشتراک گذاری:
مطالب پیشنهادی
فروش فوق العاده پوشاک برند مادر در بازار گیتحراج فرنچ پرس . وارمر مفتولی و جاشمعی با کمترین قیمت در تیجور